Torquato tasso: the liberated Jerusalem i-ii. [1893] Collector's auction copy!

56.000 HUF 156.98 USD

Local pickup
Item details
Listed: January 25, 2024
Item code: 5565783
Views: 128
Watchers: 0
Offers: 0 offers
Seller

corvinusr (3)
BUDAPEST

Positive feedback: 100%
Last login: May 16, 2024
Member since: February 25, 2010
Why do buyers choose Galeria Savaria?
Learn more about the actions to make our online marketplace more secure and convenient. Details
Age:19th century
Condition:perfect
Type of binding:linen
Features:illustrated

Torquato Tasso: A megszabadított Jeruzsálem I-II.

Bp. 1893. Szent-István-Társulat.,1 t. (a szerző arcképe), XXV + 326 p.; 331 p.

Aranyozott, festett kiadói egészvászon-kötésben, aranyozott lapélekkel, gyűjtői minőségben, árverezési példany! Hibátlan, kituno állapotban, csak komoly vásarlóknak eladó.

21 cm x 13 cm

KöLTöZÉS MIATT ÁRON ALUL ELADÓ, ÁRAJÁNLATOT ELFOGADOK

A megszabadított Jeruzsálem (eredeti címe: Gerusalemme liberata) Torquato Tasso itáliai költő fő műve, húsz énekből álló keresztény eposza.

A barokk kor eposzai közül még a 16. század második felében született meg kettő, amelyet az utókor a halhatatlan művek közé sorolt: A lusiadák és A megszabadított Jeruzsálem.

Az eposz először 1581-ben, a költő akarata ellenére jelent meg. Később művét újraírta és 1593-ban Gerusalemme conquistata (A meghódított Jeruzsálem) címen jelentette meg. Az utókor azonban az eredeti változatot tekinti a végleges szövegnek.

Payment options

Cash

Shipping options

Shipping from: Hungary
Processing time: 3-5 workdays
Local pickup
Budapest
Shipping abroad
Seller doesn't ship this item to your destination.

Others searched for these