Torquato tasso: the liberated Jerusalem i-ii. [1893] Collector's auction copy!
Listed: January 25, 2024 |
Item code: 5565783 |
Views: 128 |
Watchers: 0 |
Offers: 0 offers |
corvinusr (3)
BUDAPEST
Learn more about the actions to make our online marketplace more secure and convenient. Details
Age: | 19th century |
Condition: | perfect |
Type of binding: | linen |
Features: | illustrated |
Torquato Tasso: A megszabadított Jeruzsálem I-II.
Bp. 1893. Szent-István-Társulat.,1 t. (a szerző arcképe), XXV + 326 p.; 331 p.
Aranyozott, festett kiadói egészvászon-kötésben, aranyozott lapélekkel, gyűjtői minőségben, árverezési példany! Hibátlan, kituno állapotban, csak komoly vásarlóknak eladó.
21 cm x 13 cm
KöLTöZÉS MIATT ÁRON ALUL ELADÓ, ÁRAJÁNLATOT ELFOGADOK
A megszabadított Jeruzsálem (eredeti címe: Gerusalemme liberata) Torquato Tasso itáliai költő fő műve, húsz énekből álló keresztény eposza.
A barokk kor eposzai közül még a 16. század második felében született meg kettő, amelyet az utókor a halhatatlan művek közé sorolt: A lusiadák és A megszabadított Jeruzsálem.
Az eposz először 1581-ben, a költő akarata ellenére jelent meg. Később művét újraírta és 1593-ban Gerusalemme conquistata (A meghódított Jeruzsálem) címen jelentette meg. Az utókor azonban az eredeti változatot tekinti a végleges szövegnek.
Payment options
Cash |
Shipping options
Shipping from: Hungary Processing time: 3-5 workdays |
Local pickup
Budapest |